Elbląg: 72-latek z „Parabelką” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: 72-latek z „Parabelką”

Data publikacji 20.01.2021

Pistolet P-08 oraz foliowe zawiniątko z amunicją znaleźli policjanci kryminalni. Sytuacja mmiała miejsce podczas przeszukania mieszkania pewnego 72-latka w podelbląskiej miejscowości. Mężczyzna był już wcześniej notowany za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

To nie pierwsza „parabelka”, którą policjanci kryminalni zabezpieczyli u 72-letniego mieszkańca podelbląskiej miejscowości. Był on już bohaterem materiałów publikowanych w 2016 i 2017 roku. Wtedy też wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazło się kilka karabinów z czasów II Wojny Światowej, pistolet P-08, granat oraz amunicja i… 4 kg prochu strzelniczego. Wszystkie nielegalne przedmioty trafiły do policyjnego depozytu.
Tym razem policjanci znaleźli w mieszkaniu 72-latka, kolejny pistolet P-08 oraz foliowe zawiniątko z amunicją: karabinową, pośrednią i pistoletową. Łącznie było w nim 47 naboi.
Broń została zabezpieczona i trafi teraz do policyjnego laboratorium. Tam zostanie zbadana pod kątem, czy była używana do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za nielegalne posiadanie broni może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony