Elbląg: Policyjne podsumowanie weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policyjne podsumowanie weekendu

Data publikacji 17.06.2019

Blisko 200 policyjnych interwencji, 19 osób przewiezionych do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego, zatrzymane 4 osoby poszukiwane a także 15 kolizji drogowych, ponad 300 badań na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Ci sami zatrzymali także 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce przy ul. Morszyńskiej. Tam policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi z 4 pijanymi mężczyznami wcześniej auto to uczestniczyło w kolizji z citroenem c4. Żaden z mężczyzn nie chciał się przyznać do kierowania pojazdem i wskazywał na kolegę. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Gdy już wytrzeźwieli, do kierowania przyznał się 20-latek, który w chwili zatrzymania miał 1,04 promila alkoholu w organizmie.

Dziś w nocy zatrzymali natomiast 20-latka, który kierował BMW. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Łódzkiej. Młody mężczyzna miał blisko 1,40 promila alkoholu w organizmie. Dalej już nie pojechał. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Obaj wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu