Elbląg: Policjanci podsumowali weekend - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policjanci podsumowali weekend

Data publikacji 10.09.2018

W miniony weekend policjanci interweniowali 160 razy, przewieźli 16 osób do wytrzeźwienia oraz przebadali 750 kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców oraz 7 bez uprawnień. Były 22 kolizje. Nie było wypadku drogowego. Był natomiast tragiczny wypadek przy pracach polowych, w którym zginął mężczyzna.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniona sobotę (8 września) około godziny 13  w miejscowości Sokółka gmina Pasłęk. 26-letni operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika, który zginął na miejscu. Kierowca maszyny był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i może odpowiedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Wśród kontrolowanych kierowców, niechlubnym rekordzistą okazał się 26-latek kierujący fordem fiestą. Mężczyzna miał 3,1 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany przez innego kierowcę i przekazany policjantom. Sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę po godzinie 20 na ulicy Płk. Dąbka. Jeden z kierowców zauważył nietrzeźwego na stacji paliw. Wyrwał mu kluczyki i wezwał patrol policji. Pijany trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wyjaśniają także przyczyny pożaru stodoły. Doszło do niego w miejscowości Lesiska na terenie gminy Godkowo. Spaleniu uległo poszycie dachowe. Wartość strat to 100 tysięcy złotych. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg