Elbląg: Msza w Katedrze i festyn na Bulwarze - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Elblągu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Msza w Katedrze i festyn na Bulwarze

Data publikacji 24.07.2017

Dla mieszkańców Elbląga niedziela minęła pod znakiem festynu. Z okazji Święta Policji funkcjonariusze przygotowali mnóstwo atrakcji. Było wiele konkursów i pokazów, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

W niedzielne popołudnie na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu miał miejsce  festyn zorganizowany przez elbląską policję. Wcześniej odbyły się zawody wędkarskie i została odprawiona uroczysta Msza Święta w Katedrze Św. Mikołaja.

Policjanci z prewencji oraz ruchu drogowego podczas bulwarowego festynu umożliwiali obejrzenie radiowozów, a także sprzętu do pomiaru prędkości. Były pokazy akcesoriów techniki kryminalistycznej, konkurs jazdy sprawnościowej rowerem, hulajnogą oraz pytania o bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego konkursy oczywiście z nagrodami dla najmłodszych.

W ramach policyjnego festynu swój sprzęt prezentowała również: Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna, Straż Miejska, Służba Więzienna. Podczas imprezy mieszkańcy mogli zobaczyć  również pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu funkcjonariuszy policji i ratowników.     Chętnych nie brakowało również do odbicia swoich linii papilarnych oraz sprawdzenia wytrzymałości w symulatorze zderzeń samochodem oraz symulatorze dachowania – dzięki współpracy z elbląskim WORD. Odbył się także huczny pokaz tresury psów służbowych oraz scenka, w której przestępca z bronią zostaje obezwładniony

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Powrót na górę strony