Środa, 1 paź. 2014
Mapa serwisu
Na „gazie”
2007-06-21 11:51:02, zespół prasowy | Drukuj | Wyślij link | Wielkość tekstu: A A A

Dzisiaj rano policjanci zatrzymali kierowcę, który będąc w stanie nietrzeźwości prowadził ciężarowego Stara. Wczoraj pijany kierowca Poloneza spowodował wypadek.

Dzisiaj przed 7.00 rano na skrzyżowaniu ulic Hetmańska/Tysiąclecia patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy Star z wysięgnikiem hydraulicznym. Kierujący 55-letni Jerzy W. prowadził ciężarówkę mając 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna straci prawo jazdy oraz usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wczoraj około godziny 17.00 na skrzyżowaniu ulic Fromborska/Iwaszkiewicza doszło do wypadku drogowego spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. 49-letni Andrzej Ł. – w trakcie kierowania Polonezem miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zbliżając się do skrzyżowania chciał wyprzedzić osobowego Peugeota. 49-latek zaczął wyprzedzać w miejscu niedozwolonym, a w trakcie manewru zderzył się bocznie z prawidłowo jadącym Peugeotem. Sprawcy wypadku nic się nie stało, natomiast poszkodowani zostali kierowca i pasażer Peugeota. Obydwaj trafili do szpitala. Andrzej Ł. trafił do policyjnego aresztu.

 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu kara może się zwiększyć o połowę.

 

 

wróć do poprzedniej strony » | wróć do strony głównej »
   
Projekt i wykonanie: elblag24, W. Brudek | Komunikacja »
Serwer niniejszy nie jest połączony z siecią MSWiA. Zawiera tylko dane powszechnie dostępne.